Węgiel i pellet

EKOGROSZKI

Węgiel ekogroszek jest obecnie jednym z najpopularniejszych i nowoczesnych sortymentów oferowanych na rynku. Wynika to zarówno z korzyści ekonomicznych jak i wartości  ekologicznej tego rodzaju paliwa.  Dlatego coraz chętniej sięgamy po niego zarówno w domach jak i przedsiębiorstwach.  Tym samym ważne jest aby pochodził od od sprawdzonego dostawcy i posiadał odpowiednie paramtery.

Ekogroszki powstają ze specjalnych partii węgla kamiennego charakteryzujących się dużą kalorycznością przy małej wilgotności oraz  Dodatkowymi parametrami są: mała ilości substancji niepalnych, niska zwartość popiołu węgla i siarki. W procesie produkcji często wzbogaca się go często, by był on jeszcze bardziej kaloryczny – celem jest zwiększenie jego wartości opałowej.

Zastosowanie Ekogroszku: zarówno piece tradycyjne i nowczesne - choć znacznie lepsze efekty i wygodę osiąga się korzystając z rozwiązań nowoczesnych. 

Zalety ekogroszku:

  • wygoda – odpowiednie wyregulowanie kotła sprawia, że proces ogrzewania jest w pełni zautomatyzowany,
  • cena ekogroszku – paliwo zazwyczaj jest tańsze i bezpieczniejsze od innych rodzajów opału a do tego wygodnie spakowane. 
  • korzyści dla środowiska – nie emituje takich zanieczyszczeń jak olej lub zwykły węgiel.

Wady:

  • początkowe koszty inwestycji w nowoczesny piec z podajnikiem – które mogą się jednak zwrócić w procesie eksploatacji pieca i ogrzewania tym typem węgla.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.