FOLIE BUDOWLANE

Folie paroprzepuszczalne (FWK)

Folie paroprzepuszczalne

Zadaniem folii wstępnego krycia (FWK) jest ochrona konstrukcji i termoizolacji dachu przed :

- skroplinami powstającymi pod pokryciami dachów ;

- skutkami działania wiatru czyli podwianymi pod pokrycia opadami  ;

- drobnymi przeciekami powstającymi przez różne nieszczelności pokrycia.

Ten typ folii dachowych nazywany jest foliami paroprzepuszczalnymi, ponieważ w ich powierzchni wykonane są mikro-otwory w kształcie lejków przepuszczających parę wodną tylko w jedną stronę.

Dlatego przy ich układaniu należy zwrócić uwagę na to aby ułożyć je prawidłową stroną ku górze. Otwory te są tak wykonywane, że lejek jest odwrócony szerszą stroną w dół (skąd napływa para wodna) a zwężeniem na zewnętrzną opisaną stronę folii. Dlatego ten rodzaj FWK trzeba układać napisami do góry.

Wszystkie niskoparoprzepuszczalne folie wstępnego krycia wymagają przestrzeni lub szczeliny wentylacyjnej rozdzielającej je od termoizolacji dachu. Dlatego w dachach pochyłych o poddaszu mieszkalnym muszą funkcjonować dwie szczeliny wentylacyjne : górna miedzy pokryciem a FWK i dolna między FWK a termoizolacją dachu.

W ofercie  naszego producenta - Marma Polskie Folie wystepują 2 rodzaje folii paroprzepuszczalnych - folia dachowa typ ML oraz typ MSL.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.